03

ODESZLI JUŻ DO OJCA NIEBIESKIEGO NASZA SIOSTRA OLA, BASIA, BRACIA GRZESIU I STASIU. Panie nasz i Boże…daj im wieczną radość, szczęście, pełnię doskonałej Twojej miłości. Świeć Panie nad ich duszą pełnią zbawienia i wstawiajcie się za nas.
+ W naszej galerii prezentujemy fotograficzne wspomnienie o tych spośród nas, którzy się już minęli, którzy zakończyli swoje ziemskie żywobycie i odeszli do naszego Ojca w Niebie- babci Oli, Grzesia „bębniarza” i Stasia seniora i „strażnika Słowa Bożego”… FOTOCzym dla Boga są nasze „Wieczory Chwały”? Usłyszeliśmy jasno po ostatnim w czwartek 20 lutego… – Najpierw Duch Święty obdarował Dorotkę pięknym obrazem- gęste czarne jakby chmury, a w nich dziura przez którą na ziemię spadają jasne promienie mocnego światła prosto na nasz budynek kościoła, a z jego wnętrza słychać głosy ludzi wołające: jesteśmy kościołem… – I jak rozumieć ten obraz wyjaśnia Dorotka osobiście: „Dzisiaj w czasie porannej mszy świętej otrzymałam zrozumienie wczorajszego obrazu: Nasze modlitwy i uwielbienie na Wieczorze Chwały robią „dziurę” w grubej ciemnej warstwie, jakby chmur (grzechu), przez którą przechodzi Światło z nieba na ziemię. Potem ten budynek kościoła i słowa: Jesteśmy Kościołem. Czyli modląc się wspólnie, jako wspólnota tworzymy Kościół, który robi „dziurę” na Światło Pana. Ogół rzecz biorąc Wieczory Chwały robią „dobra robotę”.  – Gdzieś czytałam ostatnio, jakiś święty czy mistyk powiedział, że kiedy chcemy, żeby Bóg wysłuchał naszej prośby, musimy się modlić sercem, gorliwie i aż do skutku, bo niebo jest oddzielone od ziemi gruba warstwą skały. Każda modlitwa odłupuje po kawałku tą skałę, aż się zrobi dziura.” Pozostaje mi tylko wszystkich zaprosić do licznego udziału w comiesięcznych czwartkowych Wieczorach Chwały (każdy trzeci czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej. NAGRANIE ostatniego wieczoru


+ Co to jest, jak brzmi, jak wygląda Akatyst ku czci Bogurodzicy możemy zobaczyć w nagraniu i serii zdjęć z tej uroczystości w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu. Cała uroczystość została przygotowana i prowadzona przez ks. Michała Mroszczaka wraz z młodzieżą, a serwis foto zawdzięczamy Szymonowi Pyzowskiemu.
NAGRANIE  DSC_2865


SEMINARIUM ODNOWY WIARY- „ŻYCIE W DUCHU ŚWIĘTYM”- 24 września- 3 grudnia
N A G R A N I A K O N F E R E N C J I:
TYDZIEŃ 0– sprawy organizacyjne, warunki, przebieg wg. harmonogramu- głosi Krzysztof
TYDZIEŃ 2– „Pytanie o sens i prawdziwy obraz Boga”- głosi ks. Michał Mroszczak
= TYDZIEŃ 3– „Z grzechu do wolności”- głosi ks. Michał Mroszczak
= TYDZIEŃ 4– „Uzdrowienie w mocy Jezusa- co chcesz abym ci uczynił?”–  głosi ks. Michał Mroszczak
= TYDZIEŃ 5 „Rozpoznać drogę- Ja jestem drogą, prawdą i życiem”- głosi ks. Zbigniew Pluta
= TYDZIEŃ 6 „Zawierzyć Jezusowi”- głosi ks. Szymon Wróbel
= TYDZIEŃ 7 „Kościół jako wspólnota- trwajcie mocno w Jednym Duchu”– głosi ks. Zbigniew Pluta
= TYDZIEŃ 8 „Obdarowanie w Duchu Świętym”– głosi ks. Kazimierz Duraj
= TYDZIEŃ 9 „Chodzić w Duchu Świętym”– głosi ks. Kazimierz Duraj
= TYDZIEŃ 10– „Żyć z Maryją w Duchu Świętym”- konferencja przeniesiona na inny termin- głosić będzie ks. Henryk Paśko


+ W dniach 13- 15 września gościliśmy wspólnotę „Dwór Dobrej Rady” z Maćkowic wraz z jej pasterzem ks. Prałatem Adamem Wąsikiem, na dwudniowej pielgrzymce do Matki Boskiej Ludźmierskiej. Serwis fotograficzny z tego niezwykłego wydarzenia jest już w galerii pod zakładką goście wspólnoty.


JUŻ JEST NOWE ZGROMADZENIE ZAKONNE „SŁUG DUCHA POCIESZYCIELA” powołane z natchnienia Ducha Świętego przez naszego przyjaciela o. Prof. Krzysztofa Guzowskiego. POLECAJMY ICH NIEUSTAJĄCEJ MODLITWIE..